מוקד סיוע רגשי
תעשיית התרבות והאירועים

logo-glglz-transparent-purple

ההקמה, המייסדים, הצוות

״המטרה – "לא לבד״

"פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עם"… ומחליט לעשות. 

פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שאנחנו כאן – אחד/ת בשביל השני/ה. 

80,000 איש מילאו את ככר רבין ב 11 ביולי 2020. 80,000 איש שהבינו שמגיפת הקורונה שמה להם "ברקס" לחיים, הפכה כל פיסת קרקע יציבה והרעידה להם את העולם. תחומי רבים נסגרו מאז פברואר 2020 ואין תקווה באופק. אנחנו כחלק מעולם התרבות והארועים – הרגשנו שהחרב על הצוואר ועולמנו מתחיל לדמם. אם לא נצא ונזעק, נעשה וניצור – אף אחד לא יעשה זאת בשבילנו.

ההקמה

ביום הזה נפלה התובנה שחייבים לחשוב אחרת. רק יחד נצליח לעשות ולעבור זאת. יד ביד, תוך גיבוי ועזרה, יצירה ויזמות, ערבות הדדית ודאגה משותפת לגורל,  נצליח להתרומם קדימה בתוך הריק שנוצר בעולם התרבות והאירועים, ולהחיותו מחדש.

ובינתיים? איך עוזרים לכל מי שנמצא במצוקה? לכל מי שחש חרדה ואין לו את הכלים להתמודד עם זה לבד ? לכל מי שרק צריך מישהו להקשיב, לעודד ולעזור טיפה בהכוונה ואולי הוא יקום ויתרומם מחדש ?

באותו הלילה, כשהככר מלאה באנשים שבאו לזעוק לשינוי, לעזרה, נפלה ההחלטה להקים את "לא לבד".

הרעיון

מוקד יעודי לתעשיית התרבות והאירועים. מענה 24/7 של צוות טיפולי רגשי, תוך מתן מענה ועזרה ראשונה דחופה לחרדה או מצוקה, קבלת ליווי טיפולי למספר מפגשים (על פי צורך והכוונת הצוות המקצועי) כדי לצבור כוח, עזרה להתרומם ולעמוד מול האתגרים השוטפים.

צוות המייסדים 

"לא לבד" הוא מיזם חברתי התנדבותי, מיזם של דאגה איש לרעהו, מיזם של יחד.

7 א.נשים מתעשיית התרבות והאירועים הם שעומדים מאחורי המיזם. כל אחד לקח על עצמו חלק בפעילות והארגון, במטרה לתת מענה מהיר ככל האפשר לקהילת התרבות שמשוועת לעזרה ותמיכה. תוך פרק זמן קצר, נכנסו למעגל העשייה אנשי מקצוע מובילים, יחד עם ארגונים וגופים שהסכימו לתת עזרתם להקמת המוקד.

ביום ראשון ה- 16 באוגוסט 2020 עלה לאוויר מוקד "לא לבד".

שירותי מיזם "לא לבד" 

מוקד סיוע רגשי 24/7, למתן מענה ראשוני טלפוני לנושא חרדה / מצוקה. לאחר מכן מועבר הפונה לאיש מקצוע לחיבור (במידת הצורך) למטפל אישי. במקביל, באתר לא לבד ניתן להירשם לסדנאות/הרצאות חוסן של מיטב אנשי המקצוע, לחיזוק האני העצמי וקבלת כלים להתמודדות  בתקופה זו. כחלק מהחיבור לשטח ולאנשים העובדים בתעשיית התרבות והארועים, הוכשרה קבוצת אנשים (אח/אחות על מלא) המייצגים את מכלול המקצועות בתחום, לזיהוי, נגישות וחיבור של המיזם לאנשי הקהילה. אנשים אלה משמשים שגרירים של המיזם בצורה שקטה וומחברים את מי רוצה /צריך לקבל שירותי המיזם בכלים השונים. 

כל השירותים הניתנים ב"לא לבד" הם ללא עלות וניתנים בדיסקרטיות מלאה.

אתם/ן מוזמנים/ות להתקשר אלינו.
אנחנו כאן בשבילכם/ן. אתם/ן לא לבד.

צוות המייסדים

לב קוגן – מפיק.

מיקי יוסף – במאי, יוצר, בונה חופשי.

אסף אלמוג - במאי, עורך, מפיק תוכן.

נטלי טישלר - מפיקה וליצנית רפואית .

מאיה פוגל - מפיקה, מנהלת אמנותית.

אלירן ברדוגו - מפיק.

איילת שוורץ - מפיקה.

צוות הפקה ותפעול

שרון טבע - ניהול וטיפול רב תחומי.

הלית אוליאמפרל - מפיקה.

אריאל גלבוע - מפיק ועורך וידאו.

נועה חבצלת - אדריכלית סקיצות לאירועים.