מוקד סיוע רגשי
תעשיית התרבות והאירועים

אודות

"לא לבד" – רקע

תקופה לא פשוטה עוברת כיום בעולם, בישראל, על כל אחד ואחת מאיתנו.

אתגר חדש של התמודדות. התמודדות על שמירת הבריאות שלנו ושל יקירנו, התמודדות על הבטחת הכנסה, התמודדות ביצירת תשתית נכונה לחיים בתנאי מגיפה עולמית.

הקהילה שנפגעה באופן הקשה ביותר מהקורונה הכלכלית היא קהילת עולם התרבות והאירועים. זה מצב שהביא את מאות אלפי אנשי ונשות התעשייה למציאות בלתי נתפסת  של מעבר מ 100 אחוז תפוקה לאפס עשייה. קמים בבוקר ואין משימות, אין מטרות, אין הכנסה, אין הרגשת חיוניות ושייכות. והכי נורא – אין אופק, אין מתווה, אין תקווה.

זו קהילה שמצאה את עצמה לפתע מתמודדת עם מושג חדש להם – לא חיוניים. מאנשים שתמיד נמצאים ראשונים לעזרה, להתנדבות, לשמח ולרגש אחרים – מצאו עצמם אנשי התעשייה לבד. מתמודדים לבד. ומעבר לכך – סיטואציה חדשה, סיטואציה של מאבק הישרדותי בחיים, מאבק יום יומי לשמור על עצמם, על הבריאות, על השפיות, מאבק קיומי.

מתוך כך מגיעות מצוקות שלא התמודדו איתם בחייהם. קשיים כלכליים, רגשיים, משפחתיים, אובדן התקווה ואובדן זהות מקצועית ואישית שהגדירה אותם שנים כה רבות. במהלך החודשים האחרונים נפרם ונסדק מעטה יכולת ההתמודדות של קהילת האירועים והתרבות, מועקות קשות, דיכאונות, עלייה חדה בשימוש בסמים, אלימות במשפחה, תגובות חרדה ומתח ולצערנו הרב גם אובדנות.

מכאן נולד הצורך למתן מענה בצד הרגשי-נפשי. מענה דיסקרטי ומקצועי על ידי מיטב המטפלים בישראל.

מיזם "לא לבד" נולד בתוך תעשיית התרבות והארועים. אנשי התעשייה המלאים בגאווה לא יפנו לקבלת עזרה מרצונם, ברור שלא למוקד כללי. לכן הקמנו עבורם מוקד סיוע רגשי-נפשי במיוחד עבורם.

המוקד בא להראות לנו שאנו לא לבד, שזה בסדר לבקש עזרה. עזרה בייעוץ משפחתי, עזרה בהתמודדות עם חרדות קיומיות/כלכליות/בריאותיות, עזרה ביחסים בתוך המשפחה, עזרה בהתמודדות מול המצב הכלכלי ובמצבי לחץ בכלל.

"לא לבד" – מוקד סיוע רגשי לתעשיית התרבות והאירועים

מוקד "לא לבד" מכיל תכנית מקיפה של פעילויות, טיפולים וטיפים לבנייה וחיזוק "האני העצמי" שלי מול האתגרים הרבים. זה המקום לאותם אנשי תעשייה לבקש עזרה מקצועית, ליווי וטיפול, אוזן קשבת, והכל בצורה דיסקרטית, אמינה ומקצועית.  

מוקד סיוע רגשי-נפשי שיפעל סביב השעון (24/7), ייתן מענה במספר צרכים לפונים אליו.

מענה ראשון – מענה דחוף במקרה חירום / אובדני. במענה זה יטופל הפונה בכלים המיידיים המקצועיים של הגוף המטפל (במקרה שלנו ער"ן).

מענה שני – מענה רגשי / טיפולי. במידה והנושא אינו ברמת החירום הפונה יועבר למוקד מטפלים/ות לשיחה / טיפול ממטפל מוסמך. במידת הצורך יימשך הטיפול עד 6 מפגשים/שיחות פרטניות.

מענה שלישי – הפנית הפונה לקבלת סיוע/ ייעוץ/תמיכה באחת מהסדנאות / קבוצות תמיכה שקיימות באתר "לא לבד". הפונה יוכל להירשם אליהן בצורה מיידית ולקבל מענה ראשוני לצרכיו בהתאם להמלצת המטפל.

מענה נוסף בדבר טיפול פרטני ארוך טווח – נוכל לחבר את הפונה לרשימת ארגונים / מטפלים כהמשך לתהליך טיפול ארוך שברצונו לקבל. פעילות זו כבר אינה קשורה למיזם ו"העזרה הראשונית" שברצוננו לתת.

 סדנאות חוסן ותמיכה

חלק מהותי בעזרה לאנשי התרבות והאירועים לעבור תקופה קשה זו היא מתן כלים ותמיכה, טיפים והכוונה פשוטה ליום יום. אלה יינתנו בעזרת סדנאות חוסן, דרך רישום באתר המיזם.

הסדנאות יועברו על ידי אנשי מקצוע מתחומים שונים. עם כניסה לאתר י/תוכל הפונה לגשת לחלון סדנאות החוסן / תמיכה ולהירשם לסדנא המתאימה לו/ה (מרצונו/ה בעצת המטפל מהמוקד שהפנה אותו/ה).

"אחים/ות על מלא"

א.נשים מתוך התעשייה, שיודעים/ות להקשיב, לשמוע , להרגיש. אחים/ות על מלא הם נציגים של כל סקטור וסקטור בתעשיית התרבות והארועים, אנשי שטח שמכירים את חבריהם בתחום ומוכרים בעצמם. הם/הן יוכלו לסייע לנו לזהות את האנשים שנמצאים במצוקה ולפתוח קריאה שקטה למוקד.

אתר "לא לבד"

האתר מרכז בתוכו את כל הסדנאות, טיפולים וקבוצות התמיכה, כולל אופציה להרשמה און ליין במקום, כולל כפתורי חיוג מהיר למוקד, טיפים לדרך וספרות מקצועית.

"לא לבד" – מוקד סיוע רגשי לתעשיית התרבות והאירועים.

יש מאות אם לא אלפי נשות ואנשי תעשיית התרבות והאירועים שנמצאים בעיצומו של משבר וצריכים עזרה עכשיו. זה הזמן שלנו להירתם ולהגיש להם את העזרה.

אנחנו כאן, אנחנו כאן כי אנחנו לא לבד. אנחנו כאן כדי להקל ולעזור.

אל תפחד/י. את/ה לא לבד.